BG EN

Филипините обвиняват Китай в нахлуване с кораби в техни води

ХИТ СВЯТ

Филипините обвиняват Китай в нахлуване с кораби в техни води

4791
на 30.06.2013
Филипините обвиняват Китай в нахлуване с кораби в техни води

Пекин разгърна група военни кораби в икономическата ни зона, казва външният министър Алберт де Росарио

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министърът на външните работи на Филипините Алберт дел Росарио (на снимката) изрази загриженост във връзка с увеличаването на присъствието на военноморските сили (ВМС) на Китай в Южкокитайско море, съобщава руската служба на BBC ("Би Би Си").

препоръчано

Бойни кораби от двете държави отдавна взаимно се противопоставят заради спорните острови.

„Китай разгърна група от военни и полувоенни кораби около двата архипелага от малки коралови атоли, намиращи се в икономическата зона на Филипините“, заяви министърът по време на регионална конференция, организирана от името на султана на Бруней.

"Би Би Си" припомня, че властите в Манила вече са разположили допълнителни войски и техника на един от спорните острови.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК