Франция призова Русия и Иран да убедят Башар Асад да спре бомбардировките
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Френското външно министерство призова в четвъртък Иран и Русия да използват влиянието си спрямо Башар Асад и убедят сирийското правителство да прекрати бомбардировките срещу цивилни обекти в провинциите Идлиб и Източна Гута, предава ТАСС, цитирана от "Фокус".
„Франция строго осъжда атаките, извършени на 29 януари срещу болница на „Лекари без граници“, както и срещу пазара Сарахиб, както и тези от 30 януари срещу Ериха“, се казва в разпространеното от външното ведомство съобщение. „Тези нападение отнеха живота на много мирни граждани и унищожиха болницата на „Лекари без граници“, подчертаха още от външното министерство.
„Необходимо е в най-кратки срокове Русия и Иран, като гаранти на астанския мирен процес и съюзници на Дамаск, да предприемат мерки за прекратяване на тези бомбардировки и разрешение за пропускане на хуманитарна помощ до всички нуждаещи се от нея.“


