BG EN

Франция се отказа от електронното гласуване заради опасност от кибератаки

СВЕТЪТ ДНЕС

Франция се отказа от електронното гласуване заради опасност от кибератаки

8318
на 06.03.2017
Франция се отказа от електронното гласуване заради опасност от кибератаки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Френските власти решиха да се откажат от електронно гласуване на предстоящите през юни парламентарни избори заради високото ниво на киберзаплаха, се казва в комюнике на външното министерство в Париж, цитирано от РИА Новости.

препоръчано

Електронно гласуване беше предвидено за живеещите зад граница французи. За пръв път то беше въведено през 2012 г. в един избирателен район извън Франция и премина успешно. 

Решението е взето след препоръка на Националната агенция за сигурност на информационните системи. 

 

 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 60
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК