BG EN

Френски министър видя вероятност за споразумение с Гърция

СВЕТЪТ ДНЕС

Френски министър видя вероятност за споразумение с Гърция

3433
на 04.06.2015
Френски министър видя вероятност за споразумение с Гърция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Вероятността да се достигне окончателно споразумение по гръцкия дълг е достатъчно голяма, слята министърът на икономиката на Франция Мишел Сапен. Това заяви той в кулоарите на министерската среща в парижката централа на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР), като подчерта при това, че на дадения етап всичко зависи от Гърция.

препоръчано

Това, че сага говорим за съдържанието, а не за метода, ме подтиква към мисълта за възможността да постигнем съгласие", отбеляза френският министър. Според Сапен на днешните преговори между гръцките власти и международните кредитори (МВФ, ЕС, ЕЦБ) са се очертали "истински стремеж, работен подход, който позволява повече или по-малко да се види моментът, в който споразумението ще бъде постигнато".

Министърът обаче не посочи времеви рамки за завършване на преговорния процес. В навечерието на поредния кръг от преговори по гръцкия дълг, който ще се проведе в петък в Брюксел, Мишел Сапен подчерта, че страните вече "са си изяснили" много неща една за друга.

"Представени са ясни предложения и сега е ред на гръцката страна да заяви по кои моменти тя иска да започне движение", посочи той. "Само гръцката страна може да знае, къде иска да стигне, като отчита политическите реалности в тази държава".

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: Назначаването на Гюров ще хвърли сянка на съмнение, ще се направи организиран опит да се потули истината по случая Петрохан (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: Назначаването на Гюров ще хвърли сянка на съмнение, ще се направи организиран опит да се потули истината по случая "Петрохан" (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК