BG EN

Френското правителство обеща 100 млн. евро за борба срещу расизма и антисемитизма

Европа

Френското правителство обеща 100 млн. евро за борба срещу расизма и антисемитизма

2591
на 17.04.2015
Френското правителство обеща 100 млн. евро за борба срещу расизма и антисемитизма
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Френският премиер Манюел Валс днес обяви, че правителството ще отпусне 100 милиона евро в рамките на глобален план за действие срещу актовете на расизъм и антисемитизъм, които зачестиха след атентатите в Париж през януари, предаде AFP, пише "Фокус".
Сред предвидените от плана мерки е увеличаване на наказанията за престъпления, извършени по расистки или антисемитски подбуди.

препоръчано

„Расизмът, антисемитизмът, омразата към мюсюлмани и чужденци, както и хомофобията се увеличават с непоносими темпове“, заяви Валс в парижкото предградие Кретей, което през декември стана сцена на жестоко нападение срещу евреин и неговата приятелка.
„Френските евреи не трябва повече да се страхуват, че са евреи. Френските мюсюлмани не бива да се боят заради вярата си“, заяви Валс.

Според правозащитници ромите във Франция, които идват предимно от Румъния и България, също са обект на дискриминация.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 82
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК