BG EN

Хапчето на "Пфайзер" стана първото одобрено в САЩ лекарство срещу COVID-19

Америка

Хапчето на "Пфайзер" стана първото одобрено в САЩ лекарство срещу COVID-19

8995
на 23.12.2021
Хапчето на Пфайзер стана първото одобрено в САЩ лекарство срещу COVID-19
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Здравните регулатори в САЩ разрешиха употребата на първо лекарство срещу ковид - хапчето на "Пфайзер", което американците ще могат да приемат у дома, за да се предпазят от най-тежките ефекти на вируса, предава Асошиейтед прес.

препоръчано

Отдавна чаканото събитие се случва в момент, когато инфекциите, хоспитализациите и смъртните случаи в САЩ се увеличават, а медици предупреждават, че се задава цунами от нови инфекции заради Омикрон варианта, което може да наводни болниците.

Лекарството ще се продава под търговското название "Паксловид"А. 

"Ефикасността е висока, страничните ефекти са малко и се приема през устата", заяви американският лекар Грегъри Поланд. По думите му то намалява с 90 процента опасността от хоспитализация и смърт в най-високорисковата група.

Американската агенция за храните и лекарствата разреши лекарството на "Пфайзер" за възрастни и деца над 12-годишна възраст с положителен тест за коронавирус и ранни симптоми, за които има риск да бъдат приети в болница.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК