BG EN

Харалан Александров: Политическата криза е уравнение с много неизвестни

Политика

Харалан Александров: Политическата криза е уравнение с много неизвестни

24245
на 25.09.2020
Харалан Александров: Политическата криза е уравнение с много неизвестни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ситуацията е изключително турбулентна и много бързо се променя. Това каза пред БНТ социалният антрополог Харалан Александров.

препоръчано

"Ситуация като сегашната е огромно изпитание и за управлението, и за алтернативното лидерство. Имаме уравнение с много неизвестни. Всеки, който иска да използва протеста като подиум или като сцена за изява, поема огромен риск, защото може да бъде изпуснат контролът над тълпата. В този смисъл най-успешната позиция е да стоиш отстрани и да даваш акъл", посочи той.

"Когато спрем да се слушаме и да има диалог, това може да има обратен ефект. Движим се на ръба на това да влезем в политика на омразата, което е разрушително", коментира Александров.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 30
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК