ГОРЕЩО
Болезнени думи за краха на "Исторически парк": Ивелин Михайлов обещаваше на инвеститорите Дисниленд с мирис на босилек и история, а им даде бетонен макет с привкус на финансова пирамида
Стана ясно кога се е върнал във Варна Олег Невзоров - полицията го разпитва
ЗАРАДИ 81 МИЛИОНА ЛЕВА: Калин Стоянов даде Демерджиев на главния прокурор
Радев посрещна Кристалина Георгиева в Министерски съвет - сподели й какви са приоритетите на кабинета
ГОРЕЩО В ПИК: Делян Добрев официално поиска да бъде освободен като депутат
Шампионът победи Жирардели и Попангелов
Олимпийският шамион Херман Майер опита днес от прочутата банска капама. Великият скиор алпиец отседна в хотел Кемпински в Банско, където беше любопитен да похапне от местните специалитети. 40-годишният австриец откри ски сезона на Бъндеришка поляна. Херминатора се спусна по пистата "Алберто Томба" заедно с петкратния носител на Световната купа Марк Жирардели и легендарния български скиор Петър Попангелов. Австриецът спечели своеобразното състезание за радост на две хиляди любители на белите спортове, дошли специално за събитието. Най-щастлив беше младият национален състезател Стоян Върбанов, който се включи в играта "Победи Шапионите" и изпревари звездите Майер, Жирардели и Попангелов. Скиорът разви 80 км в час по пистата, а на финала ръката му стиснаха тримата ветерани. Херман Майер призна пред българските журналисти, че е очарован от красотата на Пирин. "За първи път чух за България миналата година. Тогава гледах световната купа в Банско по Евроспорт", каза австрийският ветеран, облечен в екип за ски на неизвестна спортна марка, която рекламира. Херминаторът се издържа с парите от този рекламен договор и от собственото си ски-училище във Флахау. Нито един политик не дойде на откриването на сезона, за разлика от миналата година, когато край пистата беше половината министерски съвет, начело с премиера Бойко Борисов.препоръчано


