ГОРЕЩО
Bloomberg ЕКСКЛУЗИВНО: Фондове като Gemcorp Capital набират милиарди за нови стратегии в частния кредит през 2026 г. (СНИМКИ)
СУПЕР ИНТРИГА В ПИК! Пращал ли е Радев като президент писмо до кмета на Пазарджик? (СНИМКИ)
Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО)
Атанас Зафиров поздрави виетнамския президент То Лам за преизбирането му начело на Виетнамската комунистическа партия (СНИМКИ)
ВСИЧКИ МАСКИ ПАДНАХА! Една година издържахме с данъците си партията на Радев, докато ни беше президент
Килото на франзелите гони 5 лева в Пловдив
Белият хляб в Пловдив стигна рекордните 3 лева за килограм, а килото на франзелите прескочи 5 лева, пише “Марица”. На шеметно високите цени продават и в големите чужди, и в нашите хранителни вериги, които вадят хляб от собствени фурни. Голяма надценка има и в кварталните супермаркети без пекарни, които зареждат само от производители. Редом със скъпия хляб в магазините са наредени и самуни, които са увеличени само с 10 стотинки, както обещаха повечето хлебари в края на ноември. В голяма чужда верига селски хляб от 500 грама се предлага за 1,49 лв. Търговецът обаче е поставил табелка, че килото излиза 2,98 лв. В същият магазин цената на франзелите, наричани още багети, е от 2,91 до 5,27 лв. за килограм. Недоумяваща е разликата от над 2 лева, при положение че франзелите са от едно и също брашно, посочва вестникът. Близо 3 лева излизат опаковани по 4 броя питки. Теглото на опаковката е 420 грама, а цената 1,10 лв. Заводският бял хляб се предлага в търговската мрежа в широк ценови диапазон. Най-евтиният с тегло 650 г струва 0,77 лв. за брой, а цената за килограм е 1,18 лв. Според министъра на земеделието и храните Мирослав Найденов янма причини за солените цени на насъщния. "Към днешна дата няма тенденции за каквото и да било поскъпване на хляба", категоричен е Найденов. Той уточни, че от началото на декември пазарът в Европа се е стабилизирал. От Националната служба по зърното отчетоха, че към момента страната ни разполага с близо 5 млн. т зърно, които са напълно достатъчни както за вътрешно потребление, така и за износ.препоръчано


