BG EN

Център за майчино и детско здраве вече работи в МБАЛ Бургас

Здраве

Център за майчино и детско здраве вече работи в МБАЛ Бургас

3890
на 17.11.2015
Център за майчино и детско здраве вече работи в МБАЛ Бургас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Здравно-консултативен център за майчино и детско здраве е разкрит в МБАЛ Бургас. Целта му е да предлага комплексно обслужване на бременни, родилки и деца. Центърът е създаден по Националната програма за подобряване на майчиното и детско здраве (2014-2020) и се финансира от Министерството на здравеопазването.

В центъра работят координатор, психолог и социален работник. Те оказват консултативна и психологическа подкрепа и при необходимост насочват към лекар-специалист. От помощта на Центъра  могат да се възползват всички бъдещи и настоящи майки, независимо дали са били пациентки на МБАЛ Бургас. Към центъра могат да насочват свои пациенти и общопрактикуващите лекари. Той оказва съдействие за консултация със специалисти и в случаите, в които джипитата са изчерпали направленията си.

Голяма част от ангажиментите на центъра включват подкрепа на настанени в болницата жени с патологии на бременността, майки на недоносени деца, деца с увреждания, хронично-болни деца. Задача на специалистите е превенцията на изоставянето на деца, откриване на деца в риск и насочването им към други звена за подкрепа. Специалистите от центъра ще извършват и домашни посещения.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
ПИК TV! Депутатите изслушват министри в рамките на редовния парламентарен контрол (НА ЖИВО) ПИК TV! Депутатите изслушват министри в рамките на редовния парламентарен контрол (НА ЖИВО)
ново
Днес: 50
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК