BG EN

Циклон отне живота на 17 души във Фиджи

ЧАС ПИК

Циклон отне живота на 17 души във Фиджи

5535
на 22.02.2016
Циклон отне живота на 17 души във Фиджи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Броят на жертвите на циклона, връхлетял Фиджи през уикенда, достигна 17, заяви днес хуманитарната организация "Кеър Острелия", като цитира представители на властите на тихоокеанската островна държава, предаде БТА, цитирайки ДПА.

препоръчано

Циклонът Уинстън връхлетя Фиджи в събота, съпровождан от ветрове със скорост до 325 км/ч. Бурята нанесе тежки поражения, разруши домове и прекъсна електропроводи. Властите обявиха бедствено положение на архипелага, състоящ се от около 300 острова. Училищата и университетите бяха затворени за седмица.

В много части на Фиджи все още нямаше електричество почти 48 часа след преминаването на циклона, който беше първата буря от пета категория, връхлитала страната. Правителствени служители казаха, че в някои райони е имало свлачища, а пороите и наводненията са продължавали. Властите отмениха полицейския час, наложен през нощта на някои места.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО)
ново
Днес: 10
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК