BG EN

ЦИК обяви избирателна активност от 12,3 процента

Политика

ЦИК обяви избирателна активност от 12,3 процента

15453
на 29.10.2023
ЦИК обяви избирателна активност от 12,3 процента
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Общата избирателна активност до момента (11 часа) е 12,3%. Изборният ден започна нормално, до този момент протича спокойно. Молим всички граждани да отидат да гласуват, а кандидатите да оставят избирателите да упражнят своя вот спокойно. Това каза говорителят на ЦИК Росица Матева.

препоръчано

Тя съобщи, че това, което е постъпило като сериозен сигнал е притеснението, че когато се гласува е възможно при отбелязване да се остави отпечатък от едната върху другата бюлетина.

"ЦИК реши, че бюлетини при които се откриват следи от черната лента или отпечатък следва да бъдат отчетени като действителен глас", заяви тя.

Досега в ЦИК са постъпили седем жалби. Най-често това са нарушения извършени от секционните избирателни комисии, заяви Матева, Тя поясни, че тези сигнали се препращат към общинските избирателни комисии, тъй като те са компетентни да извършат необохдимата проверка.

Най-висока е активността в община Болярово - 33,94%, а най-ниска е в Пловдив - 7,25%.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 120
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК