BG EN

Ципрас е категоричен: Няма да намалявам заплатите

СВЕТЪТ ДНЕС

Ципрас е категоричен: Няма да намалявам заплатите

3549
на 29.03.2015
Ципрас е категоричен: Няма да намалявам заплатите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няма да има намаляване на заплатите и пенсиите. Няма да има масови уволнения и съкращения. Няма да има и други подобни мерки, които да доведат до по-сериозна социална криза в страната. Това каза гръцкият премиер Алексис Ципрас, който отхвърли и възможността в страната да се проведат нови предсрочни парламентарни избори.

препоръчано

"На този етап не виждам необходимост от среща на лидерите на политическите партии, но аз имам готовност за среща с лидера на Нова демокрация и бивш премиер Андонис Самарас, ако той има желание да получи информация за случващото се в държавата", поясни премиерът.

"Проблемът с ликвидността, пред който е изправена гръцката икономика, ще бъде решен при приключването на преговорите с Брюксел за реформите. Няма нужда от трети заем или нов меморандум", каза още Ципрас в интервю за вестник "Рилнюз".

Ципрас категорично защити финансовия си министър Янис Варуфакис, както и тези на административната реформа Йоргос Картугалос и на отбраната Панос Каменос.

Според него има "организирана атака срещу тях за дискредитирането им".

Аз лично съм доволен от работата с тях, подчерта Ципрас. Борбата срещу корупцията остава сред приоритетите на правителството, каза Ципрас и поясни, че когато става въпрос за приватизация кабинетът не използва този термин, защото става въпрос за "консорциуми с голямо държавно участие, за да може да бъде защитен общественият интерес".

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК