ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Гьозтепе на Станимир Стоилов приема ЦСКА 1948 в контролна среща. Проверката ще се играе днес от 16:00 часа на "Isonem Гюрсел Аксел" в Измир.
За червените това е първа контрола през зимната подготовка. Отборът от няколко дни се готви в Белек, като ще лети до Измир, за да се изправи срещу отбора на Мъри. Очаква се дебют за тима да направят новите попълнения Флориан Кребс и Бернардо Коуто.
В неделя за ЦСКА 1948 предстои още една проверка - срещу румънския Рапид Букурещ.
За Гьозтепе двубоят ще е генерална репетиция преди подновяването на турското първенство през следващата седмица. Във вторник жълто-червените разбиха четвъртодивизионния Сьоке с 9:1. В този мач неофициален дебют направи швейцарския офанзивен халф Алекси Антунес. Днес най-вероятно такъв ще направи и бразилският нападател Гилерме Луиз, привлечен през тази седмица от Сеара.
Станимир Стоилов няма да може да използва халфовете Новатус Мироши и Жуниор Олайтан, предаде "Гонг". Двамата бяха част от Танзания и Бенин на Купата на африканските нации и получиха няколко дни почивка, след като отборите им отпаднаха от турнира.
През лятото двата отбора отново се изправиха един срещу друг в контролна среща. Проверката се игра в Словения и беше спечелена от ЦСКА 1948 с 2:1.


