BG EN

ЧАДЪРИТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ: Изпращаме юли с летни бури и градушки, 7 области с жълт код за опасно време (КАРТИ)

Акценти

ЧАДЪРИТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ: Изпращаме юли с летни бури и градушки, 7 области с жълт код за опасно време (КАРТИ)

32640
на 31.07.2025
ЧАДЪРИТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ: Изпращаме юли с летни бури и градушки, 7 области с жълт код за опасно време (КАРТИ)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През днешния последен ден на юли от югозапад на изток-североизток ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Главно в Южна България валежите ще са интензивни, значителни по количество и с временно усилване на вятъра. Има условия и за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от север; в югоизточните райони - до силен от североизток.

препоръчано

Преобладаващите максимални температури ще са между 25° и 30°; в София - около 24°. Това съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

Атмосферното налягане е близко до средното за месеца. През следващото денонощие ще се понижи слабо и ще е по-ниско от средната стойност.

По Черноморието ще бъде с временни увеличения на облачността и слаби превалявания, главно по южното крайбрежие. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са от 27° до 29°. Температурата на морската вода е около 27°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Над планините ще се развива купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи, значителни по количество и придружени с гръмотевици. В масивите от Южна България явленията ще са интензивни. Ще духа слаб, до умерен вятър от север, който по време на гръмотевичните бури ще се усилва. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 19°, на 2000 метра - около 12°.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК