BG EN

Червеният кръст: Страните от ЕС имат право да се страхуват за своята безопасност

СВЕТЪТ ДНЕС

Червеният кръст: Страните от ЕС имат право да се страхуват за своята безопасност

2393
на 12.04.2016
Червеният кръст: Страните от ЕС имат право да се страхуват за своята безопасност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Затварянето на границите не е решение на проблема с бежанците в ЕС. Страните от ЕС имат право да се страхуват за своята безопасност и да мислят как да се справят с тези потоци.

Това заяви президентът на Международния комитет на Червения кръст (МКЧК) Петер Маурер по време на посещението си в център за прием на бежанци в Хелзинки. "Виждаме голямо предизвикателство - хора, които бягат от техните страни. Тези, чиито причини за това са реални, се нуждаят от защита. Закриването на граници не е рецепта. 

препоръчано

От друга страна, трябва да бъдем прагматични. Не е възможно да мислим, че в страните ще продължава този неконтролируем поток. Разбираеми са опасенията за сигурността и опитите да се справят с тези миграционни потоци”, обяви Маурер. 

Според него проблемът сега е разминаването между броя на хората, нуждаещи се от защита и броя на хората, които европейските страни могат да интегрират. „Това несъответствие трябва да се разреши, а не да се оставя по течението”, категоричен е той.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК