BG EN

Четвърто мини игрище за футбол се изгражда в Несебър

Региони

Четвърто мини игрище за футбол се изгражда в Несебър

10932
на 08.05.2015
Четвърто мини игрище за футбол се изгражда в Несебър
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На четвърто поред мини игрище за футбол бе даден старт в община Несебър. Официалната първа копка бе направена от кмета Николай Димитров, зам.-кмета Лазар Япаджиев и секретаря Стойко Стоянов.

препоръчано

Спорната площадка ще бъде изградена с пари от бюджета на местната администрация и ще радва жителите и гостите на Стария Несебър. Обектът се намира в близост до северния голям паркинг. Мини футболното игрище е с параметри 35 м на 20 м, а на неговата площ напречно ще бъдат разположени две любителски баскетболни игрища.

Достъпът до спортната площадка ще се осъществява през 4 входа - два откъм северната обиколна пешеходна алея, един от изток и един от запад. Предвидено е осветление на обекта, както и пейки за посетителите в южната му част.

„Новата придобивка в града на ЮНЕСКО е предназначена за свободното време, като целта ни е да стимулираме развитието на спортните навици на малки жители на града. В този район сме предвидили освен мини футболно и мини баскетболни игрища, да бъдат изградени в следващ етап парково озеленяване, фитнес на открито, кафене, водни съоръжения и две детски площадки.“, сподели преди началото на символичната копка градоначалникът Николай Димитров.

Теренът, на който ще се изгражда новата придобивка, общинска администрация съвместно с усилията на Общински съвет, успя да си върне, след като преди време бе развалена сделката с частна фирма за построяване на делфинаруим на същото място.

Сега местната власт започна да реализира своите инвестиционни намерения, съгласувани с желанията на хората, живеещи тук. Обектът ще се строи поетапно, защото съвсем скоро влиза забраната за строеж по Черноморието и община Несебър ще спази буквата на закона. Очаква се през другата година новата придобивка да бъде готова.

Със старта на новото съоръжение Стария Несебър ще придобие още по- привлекален облик от една страна, а от друга ще стимулира развитието на спорната култура у децата. Припомняме ви, че в селата Гюльовца и Оризаре също се изграждат мини футболни игрища, както и в гр. Обзор, а за най-новия квартал на Несебър - „Черно море“, вече се проектират спортни площадки.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК