ГОРЕЩО
Сняг и мъгла затиснаха прохода "Петрохан" (СНИМКИ)
Любен Дилов-син е бил в кома, но сам излязъл от нея преди ден. Негов колега с последни новини за състоянието му: Стабилен е, най-добрите доктори се грижат за него
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! ДПС внесе много важен законопроект още в първия работен ден на новия парламент
ЗА ПЪРВИ ПЪТ! Незрящ депутат с куче-водач е част от новия парламент (СНИМКИ)
ТОВА са зам.-председателите на Народното събрание
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Шампионката ни по шах победи робот. 1 на 1 е резултатът от първата по рода си битка между машината и Нургюл Салимова.
Първата среща се изигра на 20-то ниво, което е най-високото за Chess Player. Според Салимова нивото е било равно на ЕЛО 2500 – коефициент за трудност и с тези стойности се дава титлата „гросмйстор“ в шаха.
Нашата шампионка затрудни робота, който досега не се беше изправял срещу толкова силен играч и загуби в тази среща.
Салимова, която е едва на 16 години, успя да вземе обаче реванша на по-ниско ниво и победи Chess Playerсамо за 10 минути.
Тя коментира, че двубоят за нея е бил много интересен, защото роботите не грешат, а и не показват емоции в играта.
препоръчано
свързани новини
ГОРДОСТ: 15-годишна българка - първа в света по шах
24686
на 27.02.2019


