BG EN

ШАШ! Създадоха неразтопяващ се сладолед!

ШАРЕН СВЯТ

ШАШ! Създадоха неразтопяващ се сладолед!

7327
на 10.08.2017
ШАШ! Създадоха неразтопяващ се сладолед!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Японски учени измислиха как да създадат сладолед, който не се разтопява. На помощ им се притекъл шеф-готвач, който опитал да използва ягоди, загубили "търговския си вид" след земетресенията и цунамито, връхлетели страната през 2011 г.

препоръчано

Кулинарът обърнал внимание, че добавянето на тези плодове към сладоледа го прави много по-твърд.

Когато това станало известно на изследователите от университета в Каназава, те разработили идеята и установили, че сладоледът става по-твърд заради полифенола, който се съдържа в ягодите. 

Учените отделили екстракт, който предотвратява отделянето на водата от мазнините, което всъщност кара сладоледа бързо да се топи. 

Използването на този екстракт позволило да се създаде сладолед, който запазва формата си за няколко часа дори в горещо време. Отбелязва се, че през това време  сладоледът остава студен.

Превод: ПИК 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 87
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК