BG EN

Швейцария удари руснаците, прекрати облекченото издаване на визи

Европа

Швейцария удари руснаците, прекрати облекченото издаване на визи

8895
на 17.09.2022
Швейцария удари руснаците, прекрати облекченото издаване на визи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Швейцария реши днес да преустанови изцяло действието на споразумение с Русия за улеснено предоставяне на визи, предаде Франс прес. По този начин Берн последва примера на ЕС по визовия въпрос.

препоръчано

На свое заседание швейцарското правителство реши да преустанови изцяло действието на споразумението за облекчено издаване на визи, което Швейцария сключи с Русия през 2009 г., се казва в изявление на правителството.

"Това обаче не означава, че се въвежда забрана за издаване на визи на руски граждани, а че отново ще се прилага обикновената процедура", се уточнява в изявлението.

"Швейцария има интерес от това да се присъедини към общата и единна политика за визите на европейско ниво, тъй като иначе рискува представителствата ѝ в чужбина да се сблъскат с по-голям брой искания за виза от руски граждани, които искат да заобиколят решенията на Европейския съюз", изтъква швейцарското правителство.

Швейцария, която е традиционно неутрална, промени обичайния си курс след руското нахлуване в Украйна и се присъедини към икономическите санкции на Европейския съюз срещу Русия, отбелязва Франс прес, предава БГНЕС.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКШЪН В МВР! Колтуклиева хвана натясно Демерджиев за имотните му далавери - пита го дали му се е усладило уискито с пури и има ли къща в Гърция (ВИДЕО) ЕКШЪН В МВР! Колтуклиева хвана натясно Демерджиев за имотните му далавери - пита го дали му се е усладило уискито с пури и има ли къща в Гърция (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК