Шефът на Агенцията за бежанците: Случаят във Военна рампа е нещастен инцидент
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Случаят с починалия вчера бежанец е инцидент. Той и семейството му са пристигнали в София от Харманли, където са били регистрирани. В такъв случай отговорност за тяхното здраве носи Спешна помощ. Така е по закон. Това заяви по телефона в сутрешния блок на БНТ Николай Чирпанлиев, шеф на Агенцията за бежанците.
"В центъра във Военна рампа е извикана линейка на 5-та минута. Просто инфарктите при младите мъже протичат много бързо. Пак повтарям, че това е един нещастен инцидент. Във всеки наш център ще има постоянно лекарско присъствие, когато ни одобрят щата и бюджета", уточни той.
"Обикалям всички центрове и разговарям с бежанците. Хората протестират само за едно нещо. Искат да получават по-бързо статут. Не ги интересуват условия и такива неща. В медиите излизат много неверни неща", категоричен беше Чирпанлиев.


