ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Прокуратурата на САЩ разследва няколко души от политическия елит на Венецуела, в това число председателя на парламента Диосадо Кабельо.
Съобщава се за минимум 12 високопоставени венецуелски чиновници, които са обект на разследването.
Кабельо и колегите му са заподозрени в "превръщането на Венецуела в глобален хъб за наркотрафик и пране на пари". Прокуратурата на САЩ се позовава на доказателства, предоставени й от нейни информатори - бивши наркотрафиканти и дезертьори от венецуелската армия, които по-рано са било в близки отношения с венецуелските власти.
Главна цел на разследването се явява Диосдадо Кабельо, президент на Националната асамблея на Венецуела (т.е. председател на парламента). "Налице са голямо количество данни, потвърждаващи, че Кабельо е един от лидерите на престъпен картел, ако не и големият бос", отбелязва пожелал анонимност източник от американската прокуратура. /БГНЕС


