BG EN

Шефът на „Защита на населението”: Още не се е скъсала стената на язовир Ботево

ЧАС ПИК

Шефът на „Защита на населението”: Още не се е скъсала стената на язовир Ботево

4808
на 22.06.2014
Шефът на „Защита на населението”: Още не се е скъсала стената на язовир Ботево
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Все още стената на язовир Ботево не е скъсана, двойно се е увеличил процепът, през който изтича водата. Това каза за Агенция „Фокус” директорът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” главен комисар Николай Николов.

препоръчано

По думите му, преливникът на язовира е тотално компрометиран, но приливна вълна няма. „Към момента укрепване не се предвижда, просто е безсмислено. Правихме опити да отворим още един канал от другия край на стената, за да увеличим потока на водата и да премахнем опасността”, каза още Николов. Той увери, че всички мерки за безопасност са взети, хората от близките населени места са евакуирани и няма никакви проблеми на този етап.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК