Кариерата на най-влиятелната депутатка в ГЕРБ Искра Фидосова е на път да претърпи драматичен обрат. Лидерът на партията Бойко Борисов обмисля да не вкарва известната юристка в предизборните листи за 42-ото Народно събрание. Това разкриха пред ПИК източници от ГЕРБ.
"Борисов е на път да се раздели с някои от известните имена в партията, които натрупаха много негативи. На челните места в "черния" списък са д-р Лъчезар Иванов и Искра Фидосова. Емил Димитров усети какво ще му се случи и сам предпочете да се оттегли от политиката", обясниха пред медията ни от разделилата се с властта партия.
Приближени на Борисов довериха преди ПИК, че е готов на всичко, за да се върне на власт, дори и да се раздели с най-преданите си хора, каквато безспорно е Фидосова. Водачът на ГЕРБ е преценил, че ако сложи Фидосова начело на някоя от предизборните листи има реална опасност тя да го повлече като воденичен камък към политическото небитие.
На предишните парламентарни избори, Фидосова влезе в Народното събрание от Монтана, където ГЕРБ спечели внушителните 39%. Сега, 4 години по-късно ситуацията е коренно различна и доверието към управлявалата до скоро партия е критично ниско. Имиджът на Фидосова се е сринал тотално, като за това допринесе и ареста на близкия до нея депутат Димитър Аврамов.
Борисов отлично е осъзнал това и има намерение да заложи на нови лица не само в Монтана, но и в някои от другите областни градове.