BG EN

ШУШУ-МУШУ: ПП и ДБ готови да направят кабинет на малцинството с втория мандат

ЧАС ПИК

ШУШУ-МУШУ: ПП и ДБ готови да направят кабинет на малцинството с втория мандат

39190
на 12.11.2022
ШУШУ-МУШУ: ПП и ДБ готови да направят кабинет на малцинството с втория мандат
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Продължаваме промяната" и "Демократична България" заявиха, че са готови да направят кабинет на малцинството с втория мандат, дори и ако ГЕРБ го подкрепят. Програмно правителство с втория мандат е новият сценарий пред партиите – в търсене на изход от кризата. 

препоръчано

“ДБ и ПП да съставим правителство на малцинството, което да бъде подкрепено от ГЕРБ”, заяви пред Би Ти Ви съпредседателят на “Демократична България" Атанас Атанасов. 

“Правителството с нашия мандат ще излезе с много ясно разписана програма, която няма да е съгласувана с ГЕРБ”, категоричен бе пред медията Даниел Лорер от “Продължаваме промяната”. 

“Държат се като в ясла - ние няма да ви подкрепим, но когато дойде вторият мандат при нас – вие трябва да ни подкрепите, смешно”, заяви Томислав Дончев от ГЕРБ-СДС. 

Все пак от ГЕРБ са готови на компромиси в името на това да има редовно правителство. От "Продължаваме промяната" не изключиха – да имат кабинет с гласовете на ГЕРБ. 

“Няма сила, която да спре един депутат да гласува както прецени”, каза Даниел Лорер. 

“Ако искаш подкрепата на някой, трябва да го заявиш. Това по-скоро ми прилича на "свенливо намигване"”, добави Томислав Дончев.  

“Аз съм за – да седнем и да уточним едно по едно това правителство каква програма ще изпълнява. Това трябва да бъде разписано и да бъде контролирано от парламента”, заяви Атанас Атанасов.  

Дали ще се стигне до сценарий на кабинет с втората папка е въпрос на разговори – убедени са партиите. Нагласите към момента са, че първият мандат на ГЕРБ-СДС ще бъде неуспешен.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК