ГОРЕЩО
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
САМО В ПИК! Калин Каменов с подробности за грозната провокация на "Възраждане" пред дома му: Било е сбирщина на хора с всякакви комплекси. Нови избори може да са пагубни за държавата (ВИДЕО)
Георги Марков емоционално пред ПИК: Бойко е най-добрият премиер на Прехода! Ако ППДБ влязат във властта, ще ни вкарат във война
Кметът на "Люлин", разкрил една от най-големите афери в "Промяната", с ОТВОРЕНО ПИСМО: Кирил Петков прехвърли вината върху нас! Антикорупционерите се оказаха корупционери
ИСТИНАТА В ОЧИТЕ: Проф. Румяна Коларова: Протестите категорично не отговорят на критериите на революция, площадът трудно може да наложи оставката на правителството
Америка
Щетите за Хаити от урагана „Матю“ се оценяват на почти два милиарда долара
6350
на 29.10.2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Властите в Хаити съобщиха, че преминалият в началото на октомври ураган „Матю“ през южната част на страната е нанесъл щети и икономически загуби за 124 млрд. гурда (1,89 млрд. долара), предаде РИА Новости, цитирана от "Фокус". Представители на министерствата на икономиката и финансите заявяват, че сумата по оценката на щетите от урагана е дадена от специалисти на Световната банка и Междуамериканската банка за развитие (IADB). Това е близо една пета от БВП на страната.
Загубите за селскостопанския сектор на страната се оценяват на пости 600 млн. долара. Практическо толкова, според експертите, страната е изгубила и от това, че 175 000 души са останали без подслон.
препоръчано
свързани новини
Бан Ки Мун пристигна в Хаити, за да види лично трагедията след „Матю”
7133
на 16.10.2016
Тръмп предлага друго име за американския футбол
10191
преди 8 часа
Обявявиха номинациите за "Златен глобус"
5336
преди 11 часа


