Ще се опита ли ГЕРБ да състави правителство, ако Орешарски падне? Ето какво отговаря Бойко!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Бойко Борисов е категоричен, че партията му ГЕРБ не трябва да е в опозиция, а да управлява, тъй като е получила най-много гласове на последните парламентарни избори. Тази версия той развива вече година, откакто се проведе вотът за Народно събрание на 12 май 2013 г.
Днес Борисов заяви, че предстои вот на недоверие, който ще е тест за ДПС дали ще продължи да подкрепя кабинета на Пламен Орешарски. Лидерът на ГЕРБ отново повтори, че партията му не следва да е в опозиция, а във властта.
Любопитно е от кои партии в сегашния парламент Борисов очаква да получи подкрепа за свое правителство, тъй като той разполага с 94 депутати, което е доста по-малко от половината (120) народни представители, нужни за необходимото мнозинство.
Малко след срещата му с Реформаторския блок днес репортер на ПИК попита Борисов – ако кабинетът падне, дали ще се опита да състави правителство. Лидерът на ГЕРБ отговори лаконично и загадъчно: „Аз никога не говоря предварително”.
През последните седмици се появяват все повече спекулации, че е възможна коалиция между ГЕРБ и ДПС. Това обаче е категорично отричано от Бойко Борисов.
Другите варианти са Борисов да се коалира с „Атака” и независимите депутати на Николай Бареков, или да направи общо управление с БСП.
Все пак всичко това е много хипотетично най-малкото заради нищожната вероятност вотът на недоверие на ГЕРБ да мине и правителството на Орешарски да се срути.


