ГОРЕЩО
ДПС-Ново начало на митинг в защита на стабилността в държавата
Радомир Чолаков: Не произвеждаме достатъчно храна
Радев трябва да бъде спрян
РАДЕВ АКТИВИРА ДЕЖУРНОТО СИ ПРОКСИ: Имало ли е разследване за корупция срещу Демерджиев, унищожено при назначението му в служебния кабинет?
Даниел Митов: Два влекача са в готовност да изтеглят танкера, блокиран край Ахтопол - не е опасен
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В чест на предстоящия 90-и рожден ден на кралицата на Великобритания Елизабет II кралският монетен двор пусна юбилейни монети от 5 лири, украсени с рози, съобщава в. „Телеграф“.
Дизайнът е на известния художник и скулптор Кристофър Хобс, който се е вдъхновил от хералдическата роза и от любовта на кралицата към цветята. "Опитах се да направя розите по-естествени отколкото хералдическите, всяка от тях е различна от останалите", заяви художникът.
В центъра на монетата е поставен монограмът „EIIR“, около който е изсечен венец от рози.
Кралският монетен двор ще подари монети от 5 лири на пенсионери, които ще навършат 90 години на рождения ден на кралицата – 21 април.
препоръчано
свързани новини
БНБ пуска монета за 140 г. от Априлското въстание (снимки)
12392
на 25.03.2016


