BG EN

Южна Корея и КНДР може да създадат аналог на ЕС

Азия

Южна Корея и КНДР може да създадат аналог на ЕС

7441
на 08.09.2019
Южна Корея и КНДР може да създадат аналог на ЕС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Севернокорейските и южнокорейските власти могат да се обединят за създаването на аналог на Европейския съюз. Това съобщи ТАСС, като се позовава на изявление на специалния съветник на президента на Южна Корея по дипломацията и националната безопасност Мун Чжон Ин.

препоръчано

По думите му, за създаването на икономическо обединение между Северна и Южна Корея ще са нужни около 10 – 15 години.

„Такова обединение не би било лесна задача”, допълва Мун Чжон Ин.

Той уточнява, че за преминаването на ново ниво в отношенията между двете страни и обединение трябва да бъде постигнато съгласие и създаване на механизъм за регулярни контакти между двете страни на най-високо ниво.

Превод и редакция: ПИК

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО)
ново
Днес: 113
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК