BG EN

Ябълка колкото диня е №1 на Празника на плодородието в Кюстендил

Региони

Ябълка колкото диня е №1 на Празника на плодородието в Кюстендил

20280
на 30.09.2018
Ябълка колкото диня е №1 на Празника на плодородието в Кюстендил
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-едрата ябълка на Празника на плодородието в Кюстендил с тегло от 862 грама и диаметър 45 сантиметра спечели тазгодишния конкурс за най-едра ябълка на Празника на плодородието в града. Ябълката беше представена от читалище "Пробуда” – село Копиловци.

препоръчано

Първото място в конкурса за най-красиво аранжиран щанд е присъдена на читалище "Христо Ботев” от село Таваличево. 

В рамките на конкурса "Плодородието в кюстендилския край” бяха присъдени допълнителни награди, сред които за уют в селския бит, традиционен сорт круша, причудливи природни форми и чужди семена в кюстендилската земя.

Училище "Христо Ботев” заслужи награда в категория "Бъдещето на кюстендилската традиция”. Всички участници в конкурса получиха специални грамоти.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 86
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК