BG EN

Японските власти ще приватизират летищата в цялата страна

ЧАС ПИК

Японските власти ще приватизират летищата в цялата страна

3129
на 10.06.2016
Японските власти ще приватизират летищата в цялата страна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството в Япония бърза да приватизира летищата из цялата страна, за да подобри обслужването, както и да подпомогне ръста на местните икономики, пише вестник The Asahi Shimbun.

препоръчано

Международните летища в Кансай и Осака са били приватизирани през април, а същото се очаква да се случи и с летището в Сендай през юли. 
„Надяваме се да приватизираме поне по едно летище всяка година“, коментират от Министерството на транспорта. 

Приватизацията, която министерството прокарва, предполага частни компании да имат правото да управляват летищата в дългосрочен план. 
Също така приватизацията ще позволи летищата и сградите на терминалите да бъдат организирани по един и същи начин. Освен това се очаква да се подобрят и финансовите условия. 
От друга страна обаче липсата на конкуренция може да доведе до трудности при постигането на целените резултати. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
СЕИР В ПАРЛАМЕНТА! Руди Гела с НОВО представление - захапа здраво устата депутатка от Величие“: Вие сте най-нагла. Мошеничка! Кога синът ви ще върне парите на... (ВИДЕО) СЕИР В ПАРЛАМЕНТА! Руди Гела с НОВО представление - захапа здраво устата депутатка от "Величие“: Вие сте най-нагла. Мошеничка! Кога синът ви ще върне парите на... (ВИДЕО)
ново
Днес: 37
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК