ГОРЕЩО
ГДБОП разкри схема за киберизмами чрез есемеси и съобщения в чат приложения от името на институции (ВИДЕО)
Проф. Михаил Констaнтинов: Трудна и нерешима задача е да се овладеят галопиращите цени
ГОРЕЩО В ПИК: Сянката на НПО над България: как непрозрачните финанси и зависимости подкопават демокрацията и защитават интересите на "жълтопаветието"
Стойчо Стойчев: Гюров много обичаше да се показва, да се снима, да се изтъква, да се саморекламира. Докато Радев е друго нещо
Александър Симов им СВАЛИ МАСКАТА: Създаването на комисия за Пеевски е пропаганден номер на десницата, който опитват във всеки парламент. Хайде да сменят подхода!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Японският промишлен гигант „Хитачи“ съобщи, че е конструирал най-бързия асансьор в света.
препоръчано
Той успява да изкачи 94 етажа за 43 секунди, предаде Франс прес.
Новият модел се движи със скорост от 72 км/ч, или с 1200 м/мин. Досегашният рекорд принадлежеше на кула в Тайван, в която асансьорът се движи с 60 км/ч.
От „Хитачи“ информират, че за да осигурят високата скорост, са подобрили мощността на двигателя и са намалили теглото на кабелите.
Два броя от най-бързия асансьор, които все още са на етап прототип, ще бъдат инсталирани в китайски небостъргач през 2016 г. Той е висок 530 метра и има 111 етажа.
Ето как ще повишават вниманието на китайските ученици
24784
на 09.04.2019
Следят чистачите в Китай с GРЅ гpивни
19615
на 09.04.2019
УНИКАЛНО! В Русе сглобяват роботи от стари компютри
32131
на 08.06.2018


