BG EN

“Подкрепа” иска мандатност на школските директори

Образование

“Подкрепа” иска мандатност на школските директори

4588
на 12.04.2016
“Подкрепа” иска мандатност на школските директори
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Синдикат “Образование” на КТ “Подкрепа” е направил редица предложения за промени в новия закон за училищното и предучилищното образование, но те не са били приети. Сред тях са мандатност на школските директори и отпадане на атестирането на педагозите, както и отпечатване на един учебник по предмет.

препоръчано

“Подкрепа” обаче продължава да настоява за тези промени. Това се казва в изявление, подписано от Юлиян Петров, шеф на синдикат “Образование”. Той смята, че отлагането на закона, както предлагат някои депутати, не е добра идея. Законът според Петров обаче има нужда от фундаментални промени.

Според “Подкрепа” отделянето на 3.5 на сто от брутния вътрешен продукт за образование е крайно недостатъчно за eдин национален приоритет, затова настоява за 6 процента. Освен това от синдиката смятат, че обществените съвети към учебните заведения водят до хаос в работата, затова предлагат отпадането или поне прецизиране на ролята им

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 130
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК