BG EN

„Коалиция за България” се разпада! БСП гонят циганите, комунистите и националистите

„Коалиция за България” се разпада! БСП гонят циганите, комунистите и националистите

15652
на 31.07.2014
„Коалиция за България” се разпада! БСП гонят циганите, комунистите и националистите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Стрес-тест за реалните гласове от членове и симпатизанти остави две трети от партиите – сателити на БСП зад борда от предстоящата нова коалиция, съобщава „Стандарт”, позовавайки се на високопоставени източници на „Позитано” 20.

препоръчано

Подробният анализ до дни ще е на бюрото на новия председател на БСП Михаил Миков. "Използвани са научни технологии, които дават обективна оценка за всяка от политическите сили в сегашната "Коалиция за България" (КБ)", уточниха запознати с резултатите от своеобразния стрес-тест.

Вече стана ясно, че в БСП са готови за промяна на името на лявото обединение. И БСП да е с абревиатурата си в новото наименование.

От седемте партии в сегашната КБ обаче 5 са заплашени от изключване заради анализа на "Позитано" 20. Почти сигурно е, че на вота място до БСП няма да имат партията "Европейска сигурност и интеграция" на Тома Томов, както и политическото движение "Евророма" на Цветелин Кънчев.

Под въпрос са дори и Комунистическата партия на България на Александър Димитров Паунов, както и "Нова зора" на Минчо Минчев. И Движението за социален хуманизъм на Александър Радославов е показало лоши резултати при вътрешното проучване. Дори "Екогласност" на Емил Георгиев не е сигурен партньор на БСП за парламентарните избори, отбелязаха многозначно висши социалисти. Георгиев не е в Коалиция за България, а е с двустранно споразумение с БСП.

Червените имат претенции и към работата на социалдемократите на Георги Анастасов, които са с членство в ПЕС и Социнтерна. С най-малко забележки, но не и без такива в анализа е ЗС "Александър Стамболийски" на Спас Панчев. Последните две формации са с най-големи шансове да останат в тандем с БСП. До 3 седмици новата коалиция, както и името й ще стане факт.

Идеята е в нея да влязат и граждански, патриотични формации. Подробното проучване за това коя партия от сателитите на БСП колко гласа носи, ще стане ясно след традиционния събор на Бузлуджа. "Част от лидерите на въпросните формации може да се окажат с последни снимки за спомен от форума под Чинията", коментираха още от централата на БСП, пише „Стандарт“. С допълнението, че 2/3 от партиите сателити засега не попадат в сметките на Столетницата за избираеми места в депутатските листи за 43-ото Народно събрание.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СКАНДАЛЪТ СЕ РАЗГАРЯ! Явор Божанков цъфна на брифинг рамо до рамо с Мирчев и Божанов - Да, България отхвърля ултиматума на Асен Василев СКАНДАЛЪТ СЕ РАЗГАРЯ! Явор Божанков цъфна на брифинг рамо до рамо с Мирчев и Божанов - "Да, България" отхвърля ултиматума на Асен Василев
ново
Днес: 117
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК