BG EN

„Медицински надзор" започва проверка по случая с безпрецедентна злоупотреба с генетичен материал

Здраве

„Медицински надзор" започва проверка по случая с безпрецедентна злоупотреба с генетичен материал

32984
на 14.04.2024
„Медицински надзор започва проверка по случая с безпрецедентна злоупотреба с генетичен материал
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Изпълнителният директор на ИА „Медицински надзор“ (ИАМН) – компетентния орган за управление, координация и контрол на трансплантацията в Република България, г-жа Иванка Динева назначи извънредна проверка във връзка с излъчен репортаж на 13 април 2024 г. по „Темата на Nova“: „(Не)Порочно зачатие“. Това посочват от ведомството в позиция до медиите. 

препоръчано

"От изнесените в журналистическото разследване данни е видно, че има съмнения за злоупотреба, както и за извършено престъпление. В тази връзка от понеделник – 15 април, ИАМН започва спешна проверка по случая. Министърът на здравеопазването и цялата общественост ще бъдат запознати с резултатите от проверката след нейното приключване. Събраната информация в хода на проверката и констативните протоколи от нея ще бъдат предоставени на ГД „Национална полиция“ и Софийска градска прокуратура", посочват от ИАМН. 

Изпълнителният директор на ИАМН назначава и извънпланови проверки във всички лечебни заведения, осъществяващи дейност по асистирана репродукция в страната. Те започват още следващата седмица.

Фрапиращият случай за злоупотреба с генетичен материал бе споделен от потърпевшия Людмил Петровски, който разбира, че е баща, без да има идея как се е случило и то от жена, с която не е имал никакви отношения. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Росен Стоянов с остри критики към врачките и оракулите преди изборите: Радев носи 100% отговорност за хората, които си е избрал (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Росен Стоянов с остри критики към "врачките и оракулите" преди изборите: Радев носи 100% отговорност за хората, които си е избрал (ВИДЕО)
ново
Днес: 97
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК