BG EN

„Роснефт“ се огъва под удара на санкциите

Европа

„Роснефт“ се огъва под удара на санкциите

12774
на 25.05.2022
„Роснефт“ се огъва под удара на санкциите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Руският държавен петролен първенец, ръководен от приближени на президента Владимир Путин, отчита най-рязкото понижение на производството от началото на инвазията в Украйна, съобщава Bloomberg.

препоръчано

Около две трети от понижението на производството на петрол в Русия след войната в Украйна е генерирано от „Роснефт“, чийто главен изпълнителен директор Игор Сечин е част от вътрешния кръг на Путин от десетилетия, и нейните дъщерни дружества, сочат данни на Министерството на енергетиката. Това е около двойно ниво над дела на компанията в националното производство, което означава, че „Роснефт“ е засегната непропорционално. „Това може би е най-големият потърпевш от последния кръг на международни санкции“, коментира Виктор Катона

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат важни промени в Наказателния кодекс, препитват енергийния министър и шеф на АЕЦ Козлодуй“ за Пети и Шести блок (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат важни промени в Наказателния кодекс, препитват енергийния министър и шеф на АЕЦ "Козлодуй“ за Пети и Шести блок (НА ЖИВО)
ново
Днес: 16
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК