BG EN

„Фолксваген” ще възражда „Москвич”-ите

Технологии

„Фолксваген” ще възражда „Москвич”-ите

50032
на 27.05.2017
„Фолксваген” ще възражда „Москвич”-ите
Автор:   ПИК

Германците, които имат правата над марката, ще правят евтина кола за Източна Европа и Русия

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Автомобилният концерн „Фолскваген” смята да възстанови производството на „Москвич”, съобщи „Национални новини”. Германците купиха преди няколко години правата над марката на известния съветски автомобил.

препоръчано

Последният автомобил „Москвич” бе произведен през далечната 2001 година. През 2010 година предприятието банкрутира и бе ликвидирано. Сега „Фолксваген” се връща към марката, за да направи евтина кола за Източна Европа и най-вече за Русия.

Смята се, че познатата марка автомобили ще се продава по-лесно. Вероятно първият модел ще е седан, а производството ще бъде извършвано в завода в Калуга.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 65
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК