"Армията" на Любо Пенев мечтае - "червените" натиснаха мощно газта

119640
на 09.03.2019
Армията на Любо Пенев мечтае - червените натиснаха мощно газта

ЦСКА победи с 3:1 Етър в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Пълни трибуни и страхотна атмосфера за спортна среща.

Гол на Жоржиньо за гостите в 65-ата минута, асистенция на Соу. Али Соу от "армейците" пък се разписа в 69-ата минута. Даниел Младенов в 75-ата минута вкара за 1:2. А Соу в 81-ата минута оформи крайното 3:1 за ЦСКА.

Много силно второ полувреме за "червените", водени от Любослав Пенев. Сериозна подкрепа за гостуващия тим от агитката му. Али Соу е под пара, Тиаго също се отчете с изключително силен мач. 16-годишният талант на "армейците" Мартин Смоленски пък се появи в игра в края на двубоя. ЦСКА вече е на само 2 точки пасив от Лудогорец във временното класиране на шампионата.

Разградчани са със среща по-малко като утре гостуват на Левски. "Сините" пък изостават с 5 пункта спрямо "орлите" и получават шанс да завържат интригата в първенството тотално.

Етър, с треньор Красимир Балъков е на седмото място в таблицата и също може да се похвали с много добри игри и публика на страхотно ниво. В следващия кръг (последен от първата фаза на първенството) "болярите" ще са гости на Славия, а "червените" ще са домакини на Берое.

Тиаго в 11-ата минута стигна до първото по-сериозно положение за гол в мача, но стреля не много силно и не сполучи. Крум Стоянов в 32-ата минута пък шутира опасно към вратата на гостите, но също нямаше късмет в завършващата фаза. Сърмов в 37-ата минута шутира силно, а Черниаускас се отличи с веща намеса. Малко по-късно отново се създаде напрежение пред вратата на "червените". До голове обаче до почивката не се стигна.

Енрике Рафаел се отчете с опасен пробив по лявото крило в началото на второто полувреме, но не съумя да завърши рейда си сполучливо. В 51-ата минута Тиаго стреля силно от фаул, а топката се уцели в горната греда и не пожела да влети в мрежата, класно изпълнение на Тиаго Родригес и късмет за вратаря на домакините в ситуацията. Соу в 63-ата минута пропусна от близка дистанция, след страхотен пас на Малинов.

В 65-ата минута Али Соу обаче се отчете с много класно отиграване, асистирайки на Жоржиньо, а последният реализира - 1:0 за "армейците". Десният бек Турицов също има сериозно участие в головата атака.

Соу пък с мощен шут се разписа в 69-ата минута, асистенция на Тиаго и безапелационен завършващ изстрел на Али Соу.

Малко преди това халфът Тиаго също можеше да се разпише. В 74-ата минута Рафаел Енрике намери на много добра позиция Соу, а централният нападател стеля в обсега на вратаря. Последва изключително опасна атака за домакините, но попадение не падна.

Етър обаче намали пасива си, секунди по-късно, в 75-ата минута, когато Даниел Младенов от близка дистанция се разписа за - 1:2, асистенция на Милчо Ангелов.

Тиаго в 81-ата минута отново нацели греда след бомбен шут, топката обаче попадна в Али Соу и нападателят почти на празна врата вкара за крайното 1:3.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЕТЪР: 1. Иванов, 14. Скерлев, 5. Сърмов, 84. Илиев, 25. Стоянов, 21. Василев, 8. Руменов, 11. Младенов, 88. Боджадж, 17. Мане, 10. Батрович

ЦСКА: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 5. Бодуров, 26. Антов, 24. Томаш, 15. Малинов, 16. Бикел, 17. Енрике, 20. Тиаго, 7. Жоржиньо, 22. Али Соу

ПИК TV! ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Депутати се ритаха в кулоарите. Искрен Митов: Грозни сцени и глупост (ВИДЕО) ПИК TV! ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Депутати се ритаха в кулоарите. Искрен Митов: Грозни сцени и глупост (ВИДЕО)