Баскетбол

29254
на 12.01.2017
Студентите с ценен успех

Мъжкият баскетболен шампион на България Лукойл Академик постигна третата си победа във втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

В среща от четвъртия кръг в група "Р" на състезанието Акедемик се наложи като гост над Бенфика със 76:67 точки (23:22, 15:12, 22:18, 16:15). За португалците това е четвърта загуба в групата.

Четирима баскетболисти на "студентите" приключиха мача с двуцифрен точков актив, а най-резултатен с 20 точки бе Стив Зак. Той добави и 15 успешни борби под коша в актива си. За Бенфика Карлош Мораиш реализира 17 точки.

В следващия кръг, в директен сблъсък за първото място в групата, Академик приема в София руския Енисей (Красноярск). След четири кръга двата тима са с баланс от по 3 успеха и 1 загуба.