"Трикольорите" ни с поражение от Беларус

52882
на 26.02.2020
Трикольорите ни с поражение от Беларус

България загуби с 0:1 от Беларус във футболна контрола, играна на стадион "Васил Левски" в София. Това е последната проверка за националите ни преди полуфиналния бараж срещу Унгария от плейофите за квота за Евро 2020.

Важно уточнение е, че мачът днес се проведе в неофициална дата от ФИФА, поради това Георги Дерменджиев (селекционер на "лъвовете" ни) не може да използва много от основните си играчи в днешната проверка.

Нашите национали пропуснаха 2 добри възможности в началото на контролата, а гостите реализираха попадение в 15-ата минута, когато пас на Лисакович обърка защитата на "трикольорите" ни, а след рикошет топката стигна до Подстрелов, който я прати в близкия ъгъл на вратата за 0:1. В 41-ата минута Иса пропусна от близка дистанция. Секунди по-късно пък силен изстрел на Делев срещна гредата, а топката не пожела да влети в мрежата. Иса в 63-ата минута шутира опасно, но не сполучи. Халфът Миланов в 70-ата минута също отправи опасен изстрел, но нямаше късмет пред гола. Последваха три много опасни атаки на гостите, при които Фортуна беше на страната на "лъвовете". Така срещата завърши с победа за Беларус с 1:0.

ТИТУЛЯРИТЕ:

БЪЛГАРИЯ: Георгиев, Турицов, Велков, Занев, Горанов, Малинов, Миланов, Тонев, Делев, Илиев, Иса

БЕЛАРУС: Хаткевич, Позняк, Швецов, Яблонский, Климович, Корзун, Лисакович, Степанов, Подстрелов, Карпович, Юзепчук

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Тръстин Кан (Малта)

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Първи парламентарен контрол на служебното правителство - БСП питаха Главчев за Бузлуджа (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Първи парламентарен контрол на служебното правителство - БСП питаха Главчев за Бузлуджа (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)