BG EN

10 водолази се гмурнаха в яз. „Мотела“, за да монтират нов изпускател

Региони

10 водолази се гмурнаха в яз. „Мотела“, за да монтират нов изпускател

7244
на 31.03.2016
10 водолази се гмурнаха в яз. „Мотела“, за да монтират нов изпускател
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Язовир "Мотела" над Велико Търново вече не е опасен. Екип от 10 водолази, привикани от Варна, изчисти вчера основно водоема и монтира нов изпускател. Реконструкцията е за 8 хил. лв. Кметът Даниел Панов лично ръководи операцията по отстраняване на аварията, която продължи целия следобед.

препоръчано

Досегашният кран бе повреден и чрез него не можеше да се контролира нивото на водата, особено при валежи. „Обезопасихме язовира, обмисляме дали да го дадем под наем. За него има инвеститорски интерес и мястото е подходящо за отдих и нови атракции“, коментира градоначалникът. Преди няколко седмици язовирът бе източен принудително, тъй като бе в предаварийно състояние.

свързани новини

Четири язовира на територията на община Велико Търново са в неизправно, а пет – в предаварийно състояние. В неизправно и неработоспособно състояние са язовирите „Абила” и „Баханица” в землището на с. Балван, „Даровец” в землището на Килифарево и микроязовир „Шабарка” в землището на Пчелище. Пет язовира са в предаварийно състояние – „Бинев дол” до Леденик, „Мотела” край Велико Търново, „Вятъра” и „Хмела” в землището на Присово и „Акердере” край Ново село.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 125
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК