BG EN

100 000 паунда за шезлонг от "Титаник"

СВЕТЪТ ДНЕС

100 000 паунда за шезлонг от "Титаник"

9893
на 19.04.2015
100 000 паунда за шезлонг от Титаник
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шезлонг от палубата на известния лайнер "Титаник", бе продаден на търг аукционна къща Henry Aldridge and Son в британския град Дивайзис за повече от 100 000 паунда, съобщава в. Guardian.

препоръчано

Произведеният в американския щат Масачузетс дървен шезлонг се е намирал на горната палуба за пътници от първа класа на "Титаник", който потъна в Атлантическия океан след сблъсък с айсберг през 1912 година.

Името на колекционера, станал собственик на шезлонга, не се съобщава. "Титаник" потъва на 15 април 1912 г., след като се удари в айсберг. На борда му са били 2207 души, от които само 712 са били спасени.

Предмети от потъналия кораб продължават да са сред най-скъпите лотове на различни търгове по целия свят. Наскоро меню от "Титаник" бе продадено за 70 000 паунда, а цигулката на ръководителя на корабния оркестър Уолъс Харви – за 900 000 паунда. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГРОЗНИ СЦЕНИ! Манол Пейков изтрещя, заля с вода квестор - изгониха го от залата (ВИДЕО) ГРОЗНИ СЦЕНИ! Манол Пейков изтрещя, заля с вода квестор - изгониха го от залата (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК