BG EN

1149 затворници ще могат да упражнят правото си на глас на 11 юли

Избори

1149 затворници ще могат да упражнят правото си на глас на 11 юли

3333
на 10.07.2021
1149 затворници ще могат да упражнят правото си на глас на 11 юли
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

1149 лица, които в момента са на територията на затворите и арестите в страната, имат право да гласуват. Това сочат данните на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ към 9 юли т.г. Това са обвиняемите и подсъдимите, които нямат влязла в сила присъда към датата на провеждането на избори за 46-то Народно събрание. В затворите техният брой е 660, а в арестите –489.

препоръчано

Изборни секции ще бъдат разкрити във всички затвори, като техният брой е общо 13. В арестите секциите са 10.

Организацията на изборите в местата за лишаване от свобода е създадена съгласно Решение № 162-НС от 30.05.2021 г. на Централната избирателна комисия. Според Изборния кодекс, избирателна секция се образува при наличието на не по-малко от десет избиратели. По време на изборния процес в арестите и затворите ще бъдат спазени всички изисквания, въведени с противоепидемичните мерки на територията на страната.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК