BG EN

12 деца във Фукушима с открит рак на щитовидната жлеза

ХИТ СВЯТ

12 деца във Фукушима с открит рак на щитовидната жлеза

5556
на 05.06.2013
12 деца във Фукушима с открит рак на щитовидната жлеза

При още 15 има всички признаци, но лекарите се съмняват да е само заради АЕЦ "Фукушима"

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

При 12 деца и тийнейджъри в японската префектура Фукушима последните медицински обследвания откриха рак на щитовидната жлеза, съобщават световните агенции.

препоръчано

Според японската агенция Киодо, цитирана от РИА Новости, това е четири пъти повече, отколкото на поредпоследното обследване от февруари.

Още поне 15 непълнолетни имат признаци на рака на щитовидна жлеза, но това сега не е потвърдено. Това пък е двойно повече, отколкото са показали обследванията през февруари.

Допълва се, че към момента в префектурата обследвания са минали общо 174 хил. местни жители на възраст до 18 години. Предполага се да бъдат обследвани 360 хил. непълнолетни.

Специал;истите на Медицинския университет на Фукушима, които провеждат обследвания, имат съмнения, че сегашните случаи на рак след деца са предизвикани от катастрофата на АЕЦ „Фукушима 1“ през 2011 г.

В доклад на 80 международни експерти по темата, пише, че нивото на облъчване от населението на страната не е голямо и да се проследи реалната връзка между АЕЦ  „Фукушима“ и възникването на рака на щитовидната железа сред младото население е невъзможно.





Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 43
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК