BG EN

127 години затвор за човек, убил 11 души

СВЕТЪТ ДНЕС

127 години затвор за човек, убил 11 души

3420
на 21.06.2013
127 години затвор за човек, убил 11 души
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Испански съд осъди на 127 години и 6 месеца затвор бивш служител в испански дом за възрастни хора, след като го призна за виновен за убийството на 11 души, предаде АФП.

Осъденият Хоан Вила е признал вината си. Той ще трябва да плати кръвнина от 369 000 евро на близките на жертвите. Убийствата са станали през 2009 г. и 2010 г. в градчето Олот близо до испанската граница с Франция.

Хоан Вила беше задържан на 18 октомври 2010 г., след като 85-годишна жена беше приета в местна болница със сериозни изгаряния в устата и в гърлото. Тогава Хоан Вила признал, че е накарал жената да пие белина. Той разказал, че е убил по същия начин още двама обитатели на старческия дом, за да сложи край на страданията им. После признал за още 8 убийства чрез свръхдоза инсулин.

Според испанското законодателство Хоан Вила може да остане в затвора не повече от 40 години.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК