BG EN

16 месеца условно за измама с обещания за работа в „АЕЦ Козлодуй“

Крими

16 месеца условно за измама с обещания за работа в „АЕЦ Козлодуй“

8502
на 11.11.2020
16 месеца условно за измама с обещания за работа в „АЕЦ Козлодуй“
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Съдът е признал за виновна П.Д., привлечена към наказателна отговорност от Районна прокуратура – Козлодуй за извършено от нея престъпление по чл. 209, ал. 1 от НК. Разследването срещу нея е започнало след постъпила информация за извършена измама, съобщават от държавното обвинение.

препоръчано

В продължение на няколко месеца - в периода от м. август до м. ноември 2019 г., Д. обещала съдействие на конкретно лице за работа в „АЕЦ Козлодуй“ ЕАД, със стартова заплата в размер на 3500 лева. Чрез въвеждане в заблуждение, тя получила за предлаганата от нея „услуга“ парична сума от 9000 лева.

По случая е било образувано досъдебно производство. След събрани доказателства за извършено престъпление П.Д. е била предадена на съд с внесен от прокуратурата обвинителен акт. Тя е осъдена на шестнадесет месеца „лишаване от свобода“ с тригодишен изпитателен срок.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата и полицията с нови разкрития по случая Петрохан - сектата получила 300 бона дарения през последните години (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата и полицията с нови разкрития по случая "Петрохан" - сектата получила 300 бона дарения през последните години (ВИДЕО)
ново
Днес: 33
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК