BG EN

16 граждански организации в Македония поискаха незабавно премахване на оградата по границата с Гърция

ЧАС ПИК

16 граждански организации в Македония поискаха незабавно премахване на оградата по границата с Гърция

4547
на 17.03.2016
16 граждански организации в Македония поискаха незабавно премахване на оградата по границата с Гърция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Смъртта на трима нелегални мигранти във водите на Суха река при гевгелийското село Моин стана повод 16 неправителствени организации да поискат незабавно махане на оградата по границата с Гърция, предава македонското електронно издание "Локално".

препоръчано

Отвореното писмо е подписано от редица младежки, левичарски и женски организации сред които са Младежка организация "Мугри", Организация за защита на животните, Екологична организация "Легис" от Охрид, Левичарската организация "Солидарност", Център за прием на бездомни котки - Скопие, Гражданско сдружение за женска активност и др.

Според гражданските организации телената ограда е причината за смъртта на бежанците, а строителството на още 200 км ограда (общо 300 по границата с Гърция) неминуемо ще доведе до още подобни случаи.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКШЪН В ПИК TV! Бунт в Подуяне заради кризата с боклука (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПИК TV! Бунт в "Подуяне" заради кризата с боклука (ВИДЕО)
ново
Днес: 20
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК