BG EN

17 надзиратели в концлагери са издирвани от Германия

Европа

17 надзиратели в концлагери са издирвани от Германия

13171
на 07.07.2014
17 надзиратели в концлагери са издирвани от Германия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Разследване срещу 17 бивши надзиратели в нацисткия концентрационен лагер Майданек започна в Германия, пише британският в. Таймс. Служителите в лагера на смъртта, сред които има и четири жени, са обвинени в съучастие и подстрекателство към убийство.

препоръчано

Директорът на Центъра за разследване на нацистките престъпления Карл Шрим заявява за три предадени в прокуратурата дела. Той обаче посочва, че начинанието може да срещне спънки. Обвинението не може да намери преки свидетели на престъпленията на нацистите, защото затворниците от лагера вече не са сред живите, коментира Дейли мейл. Въпреки това Шрим се надява при разглеждането на делата в съда да се използва случая на Иван Демянюк.

Иван (Джон) Демянюк почина в старчески дом в германската провинция Бавария през 2012 г. Надзирателят в Майданек бе осъден на пет години затвор за убийството на приблизително 28 000 души въз основна на факта, че през 1943 г. е работил като надзирател в концлагера. Майданек, намиращ в днешна Източна Полша, е създаден през есента на 1941 г. и е освободен от Съветската армия през юли 1944 г. През това време в лагера са загинали 78 000 души.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК