BG EN

18 000 починали от рак догодина очакват във Великобритания. Ето защо

Европа

18 000 починали от рак догодина очакват във Великобритания. Ето защо

17368
на 30.04.2020
18 000 починали от рак догодина очакват във Великобритания. Ето защо
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

18 000 души се очаква да починат от рак догодина във Великобритания. Причината е, че лечението на раково болните е стопирано заради пандемията от коронавирус, обхванала страната, съобщават световните агенции, цитирани от „Трафикнюз”.

препоръчано

Заради него са отменени около 2 милиона планови операции. Предвижда се ръст с една пета на жертвите на онкологични заболявания, а според експертите индиректните смъртни случаи от пандемията - тези, които ще починат от рак, сърдечни и ментални проблеми, ще надхвърлят жертвите на коронавируса, които за момента във Великобритания са поне 21 000.

Здравната система на страната налагаше повече легла и грижи за поразени от вируса, заради което хора с други болести не можеха да получават адекватно лечение. Сега обаче местните власти се надяват нещата постепенно да се нормализират, тъй като според тях пикът на заболеваемостта от вируса е преминат.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК