20 години зад решетките за мъж, взимал два пъти заложници от едно училище в Солун
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Гръцки съд осъди на 20 години затвор мъж, който два пъти за три години е взимал заложници от германското училище в Солун, предаде Танюг, позовавайки се на Франс прес.
През 2009 г. 55-годишният Коста Арабакис отвлякъл директора, касиера и един учител и поискал откуп от 10 милиона евро. С куфар, пълен с експлозив и гранати, той заплашвал, че ще ги вдигне във въздуха, но се предал, когато полицията обградила училището.
Арабакис е извършвал подобно отвличане в същото училище и през 2006 г. и тогава е осъден на 10,5 години затвор, но по-късно присъдата му е намалена на 3 години за добро поведение. Арабакис, който е бивш гръцки емигрант в Германия, казал на съдията, че германската държава го е съсипала финансово, като отказала да му помогне да погаси кредита си, докато живеел там, информира БТА.


